®

"MARKANIZA HAYAT VERİN"

Biz Kimiz?

Marka Nedir?

Patent Nedir?

Bizimle Markalaşanlar

İletişim

Bir işletmenin mal ve hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretlerdir.

Marka Nedir?

Bir işletme kurdunuz. Uzun arayışlardan sonra eşe dosta da danışarak bir isim, şekil veya ses buldunuz. İşte o sizin markanızdır, diyemiyoruz! Çünkü marka aynı sektörden en fazla bir kişinin kullandığıdır. Bunun içinde önce bulduğunuz markanın TPE (Türk Patent Enstitüsü)'ye kayıtlı olmaması gerekiyor. İlkmucit Marka ve Patent sizin için bu markayı araştırır, uygunluk durumuna bakar, risklerini sizinle karşılıklı konuşarak marka olma yolunda ilk adımı atmanızı sağlar...

Marka Olamayacak işaretler!

  • Ticaret alanında herkes tarafından kullanılan ve bilinen meslek adları. (Tıbbi hizmetler için Dr.(doktor),
  • Tek başına şehir adları, (İstanbul, Antalya)
  • Dini veya milli semboller, (Cami, Haç, Hilal, Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik vb.)
  • Yöresel terimler (Malatya kayısısı gibi),
  • Tanınmış Markalar (Coca Cola, Aygaz, Nike, Adidas)
  • Kamu düzeni ve genel ahlaka aykırı markalar,
  • Başkası tarafından aynı sınıftaki mal ve hizmetler için tescil müracaatında bulunulmuş veya tescil edilmiş aynı veya benzer markalar.

Dikkat!

  • Ticaret unvanları başka kanunlarla tescil edilmiş olsa bile, marka olarak tescil edilmedikçe marka sayılmaz. Ticaret odasına veya esnaf ve sanatkarlar odasına tescil ettirilen unvanlar asla bir marka değildir.
  • Gerçek ya da tüzel kişiler birden çok marka tescil başvurusunda bulunabilir.

google-site-verification: google7aebf8d8d2ad10a3.html

marka patent basvurusu, patent nasil alinir, patent firmalari, isim patenti, marka tescili, marka patenti, marka tescil antalya, antalya marka tescil, patent alma, marka ismi, marka tescili, marka tescil, marka tescil fiyatlari, patent basvuru ucreti, marka basvuru ucreti, marka patent basvuru ucreti, marka patent maliyeti, isim hakki, isim patenti, patent alma, patent sorgulama, patent nasil alinir, isim hakki sorgulama, satilik markalar, isim hakki nasil alinir, isim patenti, anatalya patent firmalari, izmir patent firmalari, afyon patent firmalari, denizli patent firmalari, burdur patent firmalari, mugla patent ifrmalari, mersin patent firmalari, bursa patent firmalari, kayseri patanet firmalari, konya patent firmalari, trabzon patent firmalari, erzurum patent firmalari, malatya patent firmalari, adana patent firmalari vb... konularda ki sorularin cevabini ariyorsaniz. Sorularinizin cevabi ilkmucit marka patent ofisinde.

© 2015 İlkmucit Marka Patent Ofisi TM | www.ilmucit.com

İndirilebilir

Dökümanlar

Yetki Belgeleri

Marka Sınıfları

Başvuru Formları